Today: 28 November 2021
admin Napisany w dniu 16:29

Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem mieszkania?

  1. Dokonaj samooceny finansowej. Przed zakupem ważne jest, aby przeanalizować swoją sytuację finansową. Najważniejszą rzeczą jest określenie swoich dochodów i kapitału, który masz do dyspozycji jako zaliczkę. Chociaż stopy procentowe dla kredytów był do tej pory niskie, uzyskanie kredytu hipotecznego jest trudne. Banki stają się coraz bardziej wymagające w weryfikacji Twoich dochodów i historii kredytowej. Ile trzeba mieć wkładu własnego kupując mieszkanie? Sprawdź w tym artykule: https://brukowiec.pl/ile-wkladu-wlasnego-kupujac-mieszkanie-sprawdz/
  2. Myśl jak inwestor. Zastanów się nad oczekiwanym zwrotem z inwestycji i ryzykiem. Zwrot w przypadku zakupu nieruchomości na wynajem będzie równy dochodowi z wynajmu, pomniejszonemu o koszty utrzymania i podatki. Wraz z rocznym wzrostem wartości nieruchomości, staje się to Twoim zyskiem.
  3. Jeśli kupujesz nieruchomość do zamieszkania, jednym z Twoich celów będzie również dokonanie jak najlepszej inwestycji. Najlepszym sposobem, aby to osiągnąć jest szukanie obszarów z najlepszymi szkołami, ponieważ obszary te mają tendencję do być najlepszymi dzielnicami dla rodzin.
  4. Lokalizacja. Dom zyskuje na wartości, jeśli jest położony w okolicy z wysokiej jakości szkołami i dobrymi połączeniami komunikacyjnymi z głównymi ośrodkami miejskimi.
  5. Stań się ekspertem. Zbierz informacje o obszarze, który wybrałeś i o nieruchomościach, którymi jesteś zainteresowany. Ważne jest, aby wiedzieć, w jakiej cenie domy podobne do tego, który chcesz, zostały ostatnio sprzedane.
  6. Postaraj się o wstępne zatwierdzenie kredytu. Po uzyskaniu zgody banku, będziesz znał swoją zdolność kredytową i stopę procentową, po której otrzymasz kredyt hipoteczny. Bardzo ważne jest, aby zapoznać się z wieloma opcja z różnych banków, aby podjąć najlepszą decyzję.
  7. Dom może być planem emerytalnym. Przeprowadzki mogą przynieść dywidendy. Jest to coraz częściej stosowana strategia wśród osób, które zbliżają się do wieku emerytalnego lub są na emeryturze. Przeprowadzają się do mniejszego domu, lub sprzedają go i wykorzystują kapitał własny jako źródło dochodu.
  8. Uwzględnij remonty. Oblicz koszt dodatkowej inwestycji, której wymaga dom. Żadna nieruchomość nie jest idealna, a nawet nowsze nieruchomości wymagają zmian i remontów. Kluczowe jest, aby wszelkie wprowadzane zmiany były ukierunkowane na zwiększenie wartości mieszkania.
  9. Myśl długoterminowo. Kupno domu to inwestycja długoterminowa. Zaleca się zakup z perspektywą utrzymania go przez pięć lat lub więcej. Czas ten pozwala na osiągnięcie większych korzyści z posiadania nieruchomości, jeśli się w niej mieszka lub jeśli została ona zakupiona jako inwestycja pod wynajem.